Hoefl-Riesch dojela jako třetí a převzala vedení v celkovém bodování
December 29th, 2013

Maria Hoefl-Riesch ukončila závodění v roce 2003 třetím místem ze slalomu v Lienzi. Tato HEAD rebelka byla po první jízdě na čtvrtém místě a to pouhou půl vteřinu za vedoucí lyžařkou. Marlies Schild závod vyhrála díky neuvěřitelné druhé jízdě a Mikaela Shiffrin byla druhá.

Obtížná horní část trati byla pokrytá mlhou a během závodu postupně sestupovala. Díky pár skvělým momentům se nakonec Hoefl-Riesch podařilo zajet lépe a skončila na druhém místě. Díky pádům nejdříve Kathrin Zettel a následně i Marie Pietilae-Holmner ve druhé jízdě, bylo jasné, že bude mít Hoefl-Riesch poprvé v Lienzi zajištěné stupně vítězů, ale pak byla na startu Mikaela Shiffrin a ta zajela lépe.

Druhá jízda byla ve znamení HEAD závodnic, které hodně zamíchaly s pořadím. Anne-Sophie Barthet jela se startovacím číslem 52 a poskočila na 22 příčku. Barthet využila všech svých zkušeností a zajela super rychlou druhou jízdu. Čas, který zajela Barthet ve druhé jízdě stačil na desátou pozici a je to zároveň její nejlepší kariérní umístění na závodě světového poháru.

Zatímco včera byla trať velmi tvrdá, čerstvý sníh v horní části trati a déšť v prostřední části trati, učinili své a lyžařkám to řádně ztížili.

Slalom ze Záhřebu byl přesunut do Bormia a proto Hoefl-Riesch věří, že díky tomu, že hodně jejich soupeřek nejezdí slalom, se tato disciplína stane důležitou pro celkové umístění. „Zatímco tuto sezónu to bylo nahoru dolů, jsem se svým výkonem spokojená a pokud se mi podaří udržet si důslednost a stálost, tak budu naprosto šťastná,“ vysvětluje Hoefl-Riesch.

Třetí místo ve slalomu v Lienzi znamená pro Hoefl-Riesch vedení v celkovém bodování a to o dva body před Tinou Weirather. To je něco na co je hrdá, ale zároveň si uvědomuje, že to bude dlouhá sezóna: „Jsem spokojená s vedením,“ dodává Marie po závodě.

Výsledky:
1. Marlies Schild (AUT)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
9. Wendy Holdener (SUI) HEAD
10. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
13. Magdelena Fjaellstroem (SWE) HEAD
21. Denise Faierabend (SUI) HEAD