Hoefl-Riesch se v Altenmarketu umístila na třetí příčce
January 12th, 2014

Maria Hoefl-Riesch si zajistila druhé třetí místo tento víkend, po Super G to tentokrát byla superkombinace a byla to třetí příčka z prvního závodu superkombinace v této sezóně. Kanaďanka Marie-Michelle Gagnon závod vyhrála, Michaela Kirchgasser byla druhá.

Hoefl-Riesch byla po závodě v Super G mírně zklamaná a když projela cílem v závodě ve slalomu věděla, že Kirchgasser je daleko před ní. „Můj dnešní výkon ve slalomu nebyl zrovna nejlepší,“ dodala po závodě. „Včera to bylo třetí místo díky ztrátě pouhých sedm setin a dnes je to to samé, ztrácím na druhou závodnici pouhých sedm setin a přitom to mohlo dopadnout úplně jinak,“ vysvětluje. „Ale i tak, když to shrnu, tak to pro mě byl vydařený víkend a mám z výsledků opravdu radost.“

Tento závod byl hodně ovlivněn i počasím, Hoefl-Riesch byla poslední závodnicí, které se podařilo dosáhnout na stupně vítězů. Maria je silnou rychlostní lyžařkou a tuto část závodu nezajela zrovna nejlépe, i přes brzký start. Anna Fenninger byla po závodě v Super G nejlépe umístěnou HEAD závodnicí a Lizz Goergl byla šestá, Maria Hoefl-Riesch pak desátá. Ramona Siebenhofer a Kajsa Kling se také v Super G dostaly mezi prvních patnáct závodnic, obsadily 12. a 14. místo.

Zatímco si teplý vzduch pohrával se stavem sněhu, Hoefl-Riesch hodnotila svoji slalomovou jízdu slovy, že to není její nejsilnější stránka a když se umístila na třetí příčce a na startu zbývalo ještě devět dalších závodnic, cítila, že to nemusí být dostačující.

Závodnice mají nyní skvělou šanci zlepšit si umístěni, Hoefl-Riesch byla brzy na žebříčku sesazena ostatními závodnicemi, které se tentokrát umístily na stupních vítězů.

Na startu zbývala už jen Niki Hosp, prozatímní náskok byl 1.37 vteřin nad Gagnon, která vedla a ještě více nad Hoefl-Riesch. V půlce trati během měření byl náskok pryč a když takto Rakušanka projela cílem, dosáhla na čtvrtou příčku a pro Hoefl-Riesch to znamenalo, že si podruhé v kariéře v superkombinaci ve světovém poháru, stoupne na stupně vítězů. Hoefl-Riesch se necítila tak pohodlně a čekala, že její čas někdo další překoná, ale časomíra ukazovala něco jiného!
Díky třetímu místu se Hoefl-Riesch vrací do vedení celkového bodování ve světovém poháru, Anna Fenninger je druhá.

Výsledky:
1. Marie-Michelle Gagnon (CAN)
2. Michaela Kirchgasser (AUT)
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
7. Ramona Siebenhofer (AUT) HEAD
8. Anna Fenninger (AUT) HEAD
10. Denise Feierabend (SUI) HEAD
11. Lizz Goergl (AUT) HEAD
12. Wendy Holdener (SUI) HEAD
18. Camilla Borsotti (ITA) HEAD
30. Magdelena Fjaellstrom (SWE) HEAD