Ligety vyhrál superkombinaci ve Wengenu
January 17th, 2014

Ted Ligety smazal náskok Alexe Pinturault ze slalomu v superkombinaci a vyhrál svůj první závod superkombinace ve světovém poháru. Natko Zrnčič-Dim byl třetí a Aksel Lund Svindal předvedl excelentní sjezd a to mu vyneslo konečné páté místo.

Nejdříve se jel slalom a to díky tomu, že se na noc očekávalo sněžení, Ligety cítil, že mu tento závod sedne. Startoval s číslem jedna a tento HEAD rebel dokázal posunout svoje limity. „Obvykle startuji až po všech dobrých slalomářích ve druhé části superkombinace,“ vysvětluje Ligety, „ale toto pořadí bylo pro mě rozhodně lepší.“

Ligety dodává: „Superkombinace je opravdu hezký závod. Jezdil jsem pouze velké závody, je to pěkné, ale vyhrát světový pohár je opravdu dobrý pocit. Tato výhra mi rozhodně dodává sebevědomí a skvělé pocity, protože leden nebyl pro mě zrovna nejlepší. Je skvělé, že mohu z tohoto závodu těžit.“

„Dnes to byl těžký závod. Na trati bylo hodně čerstvého sněhu, byl sice upravený, ale nebyl zrovna pro sjezd nejvhodnější, ale měl jsem štěstí, že byla dobrá viditelnost. Pokud ve sjezdu není dobrá viditelnost a nemůžu jet naplno, zpomaluji, abych viděl kam jedu. Měl jsem štěstí, že jsem ráno jel první, trať byla perfektně hladká a to mi pomohlo uvolnit se a zajet s dostatečným náskokem před sjezdaři, i když jsem nezajel fantasticky. Byla to dobrá jízda,“ pokračuje Ligety.

Svindal byl po slalomové sekci na dvaadvacáté příčce a pak zajel nejrychlejší čas ve sjezdu. Díky drobné chybě na konci jízdy, nebyl ten rozdíl tak velký, jaký mohl být.

Matthias Mayer a Bode Miller se také dostali mezi nejlepší lyžaře. Mayer byl se svoji jízdou spokojen, jako i ostatní sjezdaři ve slalomu. Zatímco si Ligety užíval pocit, že jel jako první, Kjetil Jansrud a Aksel Lund Svindal měli pocit, že byl slalom díky sněhovým podmínkám trochu hazardující. Svindal po závodě vysvětlil, že časový rozdíl na Ligetyho a Pinturault byl příliš velký, ale i tak měl pocit, že by se mohl dostat mezi pět nejlepších.

Díky pátému místu se Svindal vrátil do vedení celkového bodování, zatímco Ligety si posílil svoji pozici na třetím místě, navíc to bylo pro něj 20. vítězství ve světovém poháru a první výhra v jiném závodě, než obřím slalomu.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2, Alexis Pinturault (FRA)
3. Natko Zrncic-Dim (CRO)
5. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
8. Matthias Mayer (AUT) HEAD
9. Bode Miller (USA) HEAD
14. Silvan Zurbriggan (SUI) HEAD
19. Beat Feuz (SUI) HEAD
20. Jared Goldberg (USA) HEAD
25. Frederic Berthold (AUT) HEAD
28. Andrew Weibrecht (USA) HEAD