Millerovi uniklo vítězství v Super G v Kitzbuehelu o malý časový rozdíl
January 26th, 2014

Přestože byla trať zkrácena, neubralo to na vzrušení ze závodu v Kitzbuehelu. Díky masivnímu sněžení, musel být závod posunut na později, navíc celá armáda dobrovolníků musela posouvat své limity a upravit trať tak, aby mohl být závod zahájen. Zatnutá pěst Bode Millera po projetí cílem dokazuje, jak moc pro něj znamená vítězství v závodě a přání zůstat na prvním místě je zřejmé z jeho výrazu ve tváři. Bohužel ho překonal Didier Defago a Bode Miller byl v Super G odsunut na druhou příčku, Aksel Lund Svindal se nakonec umístil na třetí příčce.

Miller závod komentoval takto: „Bylo to docela jednoznačné. Lyžování má vždy co do činění s počasím. Dnešní závod Super G nám nedal moc šancí zajet lepší čas. Dnes jsem lyžoval opravdu dobře, ale nebylo možné udělat nic víc,“ vysvětluje po závodě.

Johan Clarey byl po své jízdě první a pak jel Svindal, který v horní části trati ztratil drahocenný čas, ale pak se do toho opřel a dokázal nabrat rychlost. Obhajující šampión z roku 2013 zajel stejný čas jako Max Franz a připravil Clareyho o vítězství. Skoro všichni nasazeni lyžaři měli jízdy za sebou a vypadalo to na slibné umístění, pak ale jel Miller a nezbývalo, než aby mu publikum zatleskalo. Miller zajel skvělý čas a mohl se stát vítězem, ale nakonec ho Defago připravil o první příčku.

Rozdíly mezi jednotlivými lyžaři byly velmi malé a Svindal to komentoval takto: „Třetí místo je v pohodě, samozřejmě, že jsem si přál být na vyšší příčce. Byla to krátká trať a rozdíly byly velmi malé. Je to pořád lepší, než kdyby byl závod zrušen. Cítím se dobře a přál bych si, aby bylo více takovýchto okamžiků,“ řekl Svindal.

Tento závod přinesl nevídaný pohled: čtyři závodníci, HEAD závodníci zajeli stejný čas: Silvan Zurbriggan, Hans Olsson, Dustin Cook a Silvano Varettoni se všichni shodně umístili na 40. místě!

Místo na stupních vítězů zajistilo pokračující vedení Svindala v Super G a Bode Miller se díky druhé příčce posunul na čtvrté místo, ihned před Goergl Streitbergera, který je na pátém. Svindal tak zvýšil své vedení v celkovém bodování.

Výsledky:
1. Didier Defago (SUI)
2. Bode Miller (USA) HEAD
3. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Max Franz (AUT)
5. Johan Clarey (FRA) HEAD
11. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
12. Georg Streitberger (AUT) HEAD
13. Matthias Mayer (AUT) HEAD
23. Andrew Weibrecht (USA) HEAD
25. Stephan Keppler (GER) HEAD