Fenninger ve sjezdu v Crans Montaně druhá
March 2nd, 2014

Anna Fenninger byla velmi blízko vítězství ve sjezdu a bylo to něco, co si přála, ale v závodě v Altenmarktu startovala pozdě a to ji připravilo o vítězství. Tentokrát závod vyhrála Andrea Fischbacher. Lizz Goergl obsadila čtvrté místo.
Do závodu nastupovaly čtyři závodnice, které mají ještě stále šanci na zisk glóbu ze sjezdu, tři z nich jsou HEAD rebelky. A o cenné body se tu hrálo, Maria Hoefl-Riesch, Marianne Kaufmann-Abderhalden a Anna Fenninger, stejně tak i Tina Maze.

Lizz Goergl startovala s číslem 12 a poučila se z chyb, které udělaly závodnice, které jely jako první, obzvlášť v zatáčkách. Goergl zajela čas, kterým nastavila ostatním závodnicím laťku k překonání.

Závod ovlivňovala mlha, díky které byl závod posunut na druhý den a následující den se startovalo o dvě a půl hodiny později, pro závodnice to tak byla opravdová výzva.

První HEAD rebelka, která jela byla Maria Hoefl-Riesch a po závodě prohlásila, že v některých úsecích trati byla příliš pasivní a že se bude muset více opřít do následujících závodů. Kaufmann-Abderhalden udělala chybu a byla ze hry venku, zbývala Fenninger, která měla za úkol překonat čas jiné HEAD závodnice a to Lizz Goergl.

Fenninger zaútočila a závod komentovala takto: „Měly jsme jen jeden den na trénování a díky tomu jsme to dnes měly těžší. A na takto obtížných tratích je pak vidět, kdo je dobrým lyžařem. Tato nová trať se mi líbí. Znám i ostatní tratě, ale rozhodně se mi tato nová líbí více.“

Hoefl-Riesch přidala ještě komentář: „Samozřejmě, že jsem zklamná (z devátého místa).“ Hoefl-Riesch i nadále zůstává favoritkou pro nadcházející finální závody.
Díky tomu, že se Maria Hoefl-Riesch umístila na deváté příčce, se bodový rozdíl o zisk glóbu zmenšil. Pro nadcházející závod v Lenzerheide to bude jasný soubor mezi Marii Hoefl-Riesch a Annou Fenninger. Rozdíl je osmdesát bodů ve prospěch Hoefl-Riesch ve sjezdu a sto padesát bodů v celkovém bodování.

Je čas posunout své limity!

Výsledky:
1. Andrea Fischbacher (AUT)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
4. Lizz Goergl (AUT) HEAD
9. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
18. Julia Mancuso (USA) HEAD
23. Kajsa Kling (SWE) HEAD