Ligety zvítězil v závodě obřího slalomu v Kranjské Hoře pošesté
March 8th, 2014

Nikomu předtím se to nepovedlo, ale Ted Ligety, HEAD rebel, vyhrál v závodě obřího slalomu v Kranjské Hoře již pošesté. Ostatní, včetně Aksel Lund Svindala dokázali zvítězit pouze pětkrát v jedné disciplíně a v jednom rezortu, ale Ted Ligety se stal prvním lyžařem, komu se povedlo vyhrát šestkrát v jednom rezortu.

Benni Raich a Herink Kristofferson se přidali k Ligetymu na stupně vítězů.
„Toto je skutečně neuvěřitelná trať. Má svoji osobnost a jízda je skutečnou zábavou. Obsahuje rovné části, zatáčky, klouzavé části. Takže se skutečně jedná o obří slalom,“ vysvětluje Ligety po závodě.

Ligetyho první jízda byla skoro bez chyb a dostal se tak do vedení, ale během druhé jízdy se lyžaři potýkali s počasím a sněhovými podmínkami, což jim způsobovalo problémy a obtížně doháněli čas. Raich, který v Kranjské Hoře zvítězil již čtyřikrát, zajel nejlepší čas druhé jízdy, i když startoval jako sedmnáctý, ale pak byl na řadě Ligety.

Když udělal Ligety během druhé jízdy viditelnou chybu ve finálové části trati, bylo o drama postaráno. Před startem měl Ligety k dobru vteřinu a půl a vypadalo to, že má dostatečnou rezervu, díky které může zvítězit.

Díky této výhře se přiblížil k Marcelu Hirscherovi v závodě o zisk glóbu z obřího slalomu: rozdíl je méně jak padesát bodů s tím, že do konce zbývá jediný závod. „Teď mohu říci, že titul z obřího slalomu není tak vzdálený, ale přesto se to nemusí povést, když zvážím chyby, které jsem doposud v závodech v této sezóně dělal. Prostě jezdím závod od závodu. Víte, výhry jsou samozřejmě vždy důležité, i když titul nezískáte,“ řekl Ligety po závodě.

Mathieu Faivrovi se podařilo jeho druhé nejlepší kariérní umístění na světovém poháru, tentokrát byl sedmý a tak pět HEAD rebelů se kvalifikovalo do finále obřího slalomu světového poháru: Ligety, Faivre, Aksel Lund Svindal, Bode Miller a Cyprien Richard.

Marvel Hirscher skončil na čtvrté příčce, což pomohlo Ligetymu přiblížit se k vedoucímu v obřím slalomu a také to znamená, že Svindal stále vede celkové bodování o 41 bodů.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Benni Raich (AUT)
3. Henrik Kristofferson (NOR)
7. Mathieu Faivre (FRA) HEAD
17. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
23. Marcel Mathis (AUT) HEAD
24= Bode Miller (USA) HEAD