Fenninger v Lenzerheide druhá, ale vyhrála v celkovém bodování
March 13th, 2014

Anna Fenninger zajela klasickou jízdu, kdy se snažila posunout své limity a chtěla přebrat glóbus ze Super G od Lary Gut a v závodě se dostala do vedení. Gut jela za ní a zajela rychlejší čas, díky kterému nakonec glóbus získala ona. HEAD rebelka Anna Fenninger si ale díky zisku osmdesáti bodů z druhého místa, zajistila neochvějné vedení v celkovém bodování světového poháru. Tina Maze obsadila třetí příčku.

Tuto sezónu sváděly bitvu Anna Fenninger a Maria Hoefl-Riesch, ale nakonec je Anna Fenninger zaslouženou vítězkou. Pro Fenninger to bylo velmi napínavé, neboť předvedla skvělé výkony jak ve sjezdu tak i Super G, v obou disciplínách byla druhá, stejně tak bojovala v obřím slalomu, proto získala drahocenné body a nakonec i zvítězila v celkovém bodování.

Po závodě Fenninger řekla: „Doteď jsem tomu moc nevěřila. Byla jsem velmi nervózní, ale nyní jsem velmi šťastná, že můžu ten pocit zažít. Z psychické stránky bylo vítězství z olympiády velmi důležité, protože jsem pak jela absolutně bez tlaku. Chtěla bych poděkovat všem, kdo mě podpořili,“ to byla první slova Fenninger poté co bylo jasné, že zvítězila.

Kajsa Kling, jedna z lyžařek nové generace, která se vypracovala mezi špičku ve světovém poháru, se letos umístila na deváté příčce a Julia Mancuso ukončila sezónu světového poháru jako desátá. Mancuso shrnuje tuto sezónu: „Dokázala jsem to,“ říká Mancuso. „Určitě jsem připravená i na další sezónu, byla zábava lyžovat a jsem šťastná, že mám za sebou poslední závod světového poháru pro tuto sezónu.“

Zatím se Anně Fenninger glóbus ze Super G vyhýbal, ale ten z celkového bodování má doma: „Je to pro mě úžasné. Jsem teď plná skvělých pocitů,“ komentuje Fenninger svoje vítězství v celkovém bodování. „Jsem v šoku. Je to ten největší úspěch, kterého můžu dosáhnout v kariéře, je to neuvěřitelné.“

Výsledky:
1. Lara Gut (SUI)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Tina Maze (SLO)
9. Kajsa Kling (SWE) HEAD
10 Julia Mancuso (USA) HEAD

Super G žebříček
1. Lara Gut (SUI)
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Tina Maze (SLO)