Ted Ligety dosiahol pre HEAD World Cup rebelov víťazný začiatok
October 27th, 2012

Počasie robilo všetko pre to, aby TEDovi Ligety zabránilo znovu získať víťazstvo v Soeldene pre HEAD Svetových rebelov, ale nakoniec bola vížazná marža najväčšia za posledných 30 rokov pretekov2.75, sekundy! Potom, čo pretek začal v hmle, začalo sa vyjasňovať, aby neskorší štartujúci mohli dosiahnuť rýchlejšie časy. Ligety druhý po prvom kole za prvým kolom a štyri stotiny za vedúcim pretekárom. Všetko sa zmenilo v druhom kole, keď Ligety dal ostatným hodinu lyžovania, nové snehové podmienky na nových lyžiach.

“Nenastúpil som s tým, že idem vyhrať, ale tieto veci sa stávajú, keď dobre lyžujete,” vysvetlil Ligety po preteku. Aksel Lund Svindal bol šťastný, že Ligety vyhral, ankoľko mal najhoršie podmienky v prvom kole a toto bolo potvrdenie tvrdej práce v lete v posiľňovni.

“Cítil som sa najunavenejší ako kedy som sa cítil na spodku tohto kopca, ale toto potvrdzuje ako veľa sily potrebuješ pre nové lyže,” vyjadril sa Ligety. “ Bolo to bláznivé a sám seba som prekvapil. Viac som zariskoval ako obvykle zvyknem, terén bol rozbitý a bubnovitý, takže som bol rád, že som to takto zvládol.”

Gauthier de Tessieres to dotiaho na siedme miesto zo štartovacieho čísla 27 : “ Bol to tvrdý pretek, potrebovali sme veľa sebadôvery, aby sme ho zvládli. Bol to veľký zápas s kopcom a som veľmi šťastný, že som skončil siedmy. Je ešte veľký krok k tomu, aby som bol ako Ted, takže musíme tvrdšie pracovať s novými lyžami. Robíme dobré lyže, takže aj my sme dobrí,” povedal.

Marcel Mathis sa pridal k prvej pätnástke HEAD finišérov dvanástym miestom v prvom preteku. Jeho otec mu chystá lyže.

Boli ťažké podmienky pre veštkých pretekárov, ale Ligety ukázal zbytku sveta niečo po čom túžil - nová sezóna začala víťazstvom HEADu! Veľké víťazstvo HEADu!

1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Manfred Moelgg (ITA)
3. Marcel Hirscher (AUT)
7. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
12. Marcel Mathis (AUT) HEAD
15. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
22. Dustin Cook (CAN) HEAD