BEZPIECZEŃSTWO

Wiązania HEAD/TYROLIA zapewniają unikalne bezpieczeństwo, a takie wyjątkowe technologie jak system ABS czy pięta Diagonal zapewniają optymalną i kompleksową ochronę dla każdego narciarza.

 • DIAGONAL TOE
  Zapewnia wypięcie buta z wiązania w zakresie 180° zarówno na boki, jak i do góry. Daje to maksymalne bezpieczeństwo przy upadkach do tyłu ze skręceniem.

  System Diagonal Toe dostosowany do zjazdów wyczynowych. Siła wypięcia do boku jest większa niż do góry, co opóźnia wypięcie do góry i zabezpiecza przed niepotrzebnym wypięciem podczas wyskoków.

 • DIAGONAL HEEL

  Bezpieczeństwo

  Jeszcze lepsze zabezpieczenie. Wypięcie buta z tyłu w zakresie 150° we wszystkich kierunkach. System osłabia siłę mogąca doprowadzić do uszkodzeń kolan i wiązadeł.

  Wygoda
  Łatwość wpinania.

  Jazda
  Doskonale zrównoważone zatrzymanie stopy we wszystkich kierunkach powoduje wysoki stopień przekazu energii bez niepotrzebnego wypięcia. na wywieranie siły bez niepotrzebnego wypinania buta.

 • SYSTEM ABS

  Bezpieczeństwo

  Wypięcie nart bez tarcia znacznie zmniejsza ryzyko naciągnięcia wiązadeł podczas upadku w przód ze skręceniem. System zapewnia łatwe wypięcie niezależnie od warunków pogodowych, rodzaju butów, oblodzenia, czy zanieczyszczeń na wiązaniach.

  Wygoda
  Czyszczenie "samoobsługowe".

  Jazda
  Najlepsze oceny w niezależnym teście oraz nagroda jakości: TÜV HIGH QUALITY MARK.

 • SYSTEM TRP TOE

  Bezpieczeństwo
  System czterech rolek w przedniej części wiązania - HEAD 4-Roller Pincer sprawia, iż wiązanie jest cały czas elastyczne, absorbuje krótkie i silne impulsy chroniąc wiązadła i automatycznie wyśrodkowuje buta. Wypięcie w zakresie 180° pozwala na 30% więcej zatrzymanej siły bez obniżania poziomu bezpieczeństwa jazdy.

  Wygoda
  Łatwość wpinania buta oraz doskonałe wyśrodkowanie. Bez śniegu czy zabrudzeń blokujących wiązanie.

  Jazda
  Idealny przekaz energii, doskonały przekaz impulsów między butem, a wiązaniem (o 30% skuteczniejsze wyśrodkowanie w porównaniu ze standardowym camem).