Vlastnosti lyžařské obuvi

Nejdůležitějším faktorem u lyžařských bot je padnutí. A jelikož každá noha je vždy trochu jiná, má padnutí mnoho co dočinění s přizpůsobením dle požadavků zákazníka.

ČTYŘI FAKTORY
Skvělé padnutí boty je kombinací 4 důležitých faktorů:
- Šířka přední části nohy
- Šířka paty
- Šířka kotníku
- Obvod paty/nártu

NOVÝ ROZMĚR «OBJEMU»
Boty, skelety a vnitřní botičky HEAD jsou vyráběny za pomocí různých forem s odlišnými charakteristikami padnutí. Pro shrnutí jejich účinků zavedla firma HEAD nový rozměr «objemu», jenž představuje vnitřní prostor každé z forem.

 • FORMY HEAD

  RD 1500CC
  Prototyp závodní formy vyvinuté společně s Bode Millerem. Je uzpůsobena pro dokonalé anatomické obemknutí nohy a optimální držení nohy.

  RS 1800CC
  Naše forma pro zkušené jezdce, využívaná jak pro závodní, tak pro profesionální freeridové boty, nachází tu správnou rovnováhu sportovního vozu pro každodenní a celodenní zátěž. Volba Jona Olssona.

  N100 FCS (100mm ) 1900CC
  Velmi precizní padnutí pro profesionální a zkušené lyžaře, zaměřená na vysoký výkon bez snížení komfortu.

  M103 FCS (103mm ) 2000CC
  Komfortní forma v kombinaci s vysoce přesnou geometrií v oblasti kotníků a paty, zaměřená na vyvážení výkonu a pohodlí.

  WP 1950CC
  Výkonnostní forma pro ženy – tato 100% ženská forma byla vyvinuta společně s mezinárodním ženským týmem HEAD s plným zaměřením na morfologické rozdíly mezi mužem a ženou.

  C104 (104mm ) 2100CC
  Měřítko jak pro lehkost nazouvání, tak pro jízdní preciznost. Nejvíce oceňovaná forma HEAD na celém světě.

  EC106 (106mm ) 2200CC
  Extrémně pohodlná forma, která byla vytvořena, aby přinesla výkon pro všechny terény a celodenní komfort: v prodejně, na svahu i při občerstvení po lyžování.

 • VE STŘEDU POZORNOSTI:
  SUCHÝ ZIP HEAD DOUBLE POWER

  Pro obzvlášť těsné padnutí se mnoho vnitřních botiček HEAD může pochlubit suchým zipem Double Power – se systémem širokého pásku a suchým zipem, fungujícím jako dvojitá kladka, s o 100% větší utahovací silou. Délku suchého zipu Double Power lze upravit dle potřeby na <<široký>> nebo <<úzký>> výběrem mezi vnitřním, nebo vnějším očkem.

 • HEAD FLEX INDEX
  Styl, schopnosti, hmotnost a síla lyžaře společně definují, jaký typ bot je pro něj, či pro ni nejlepší. Boty HEAD využívají různé materiály a designové prvky, aby si každý jezdec mohl najít to pravé řešení. Pro vaší lepší orientaci jsou nejdůležitější faktory dobrého pocitu shrnuty v podobě Flex Indexu našich bot.

  HEAD Flex Index je funkcí dvou vektorů
  je daná síla působící na botu.
  je ohybový pohyb vpřed, vyvolaný působením síly.

  Každá bota HEAD má specifický Flex Index v rozmezí od 150 (Raptor 150 = velmi tuhá) do 50 (bota pro Juniory = spíše měkká). Čím je bota měkčí, tím většího ohybového pohybu vpřed lze dosáhnout působením určité síly, a tím menší je Flex Index.

 • KOMFORTNÍ PŘEZKY
  NOVÉ! PŘEZKA HEAD PŘIZPŮSOBUJÍCÍ SE NÁRTU
  Byla vyvinuta, aby si lyžaři mohli zvolit optimální polohu, aby nedocházelo k otlačení nártu jejich nohou. Pata si současně lebedí v patní kapse.

  PŘEZKA HEAD DOUBLE POWER
  Zvyšuje páku přezky o 100% a snižuje námahu pro zapnutí přezky na polovinu.

  RÁČNA HEAD SUPERMAKRO
  Poskytuje 28 mm nastavení v lýtkové části pouhým stisknutím tlačítka.

 • VYHŘÍVÁNÍ ZAPNUTO
  AUTOVYHŘÍVACÍ SYSTÉM GRISÙ
  Všechny boty HEAD jsou kompatibilní s vyhřívacím systémem Grisù (některé vnitřní botičky jsou dokonce předvykrojeny pro snadnou integraci). Vyhřívací stélky byly vyvinuty přesně podle našich anatomických specifikací s:

  - automatickou regulací teploty
  - integrovanou lithiovou baterií
  - vyhřívací a sušící funkcí

  čímž nás vzdálily konkurenci.

  VNITŘNÍ VYHŘÍVÁNÍ ZAPNUTO BOTIČKY HEAD

  PRO LINER
  S tenkou podpůrnou vrstvou tepelně tvarovatelné výplně se PRO Liner přizpůsobí anatomii jezdce. Kotníkové vložky dle potřeb zákazníka (v případě Racing PRO a Performance PRO korek, u botičky HF PRO Heat- Fit) mají rozsah od extrémně výkonných po spíše pohodlnější. Nastavitelný jazyk a volitelné šněrování (je součástí) u botičky Racing PRO poskytují neuvěřitelné obemknutí. K dispozici je též pěnový Foam Liner podle potřeb zákazníka.

  SUPER HEAT 3
  Naše špičková vnitřní botička, vybavená adaptivní vložkou v oblasti kotníků, paty, jazyka a podešve. Vícesložková konstrukce, která si zachovává své vlastnosti během celé, výjimečně dlouhé životnosti.

  HEATFIT HIGH PERFORMANCE/HEATFIT
  Moderní, technická, vícesložková vnitřní botička s tvarovatelnými vložkami v botičce a jazyku ve verzi High Performance. Legendární vlastnosti a komfort.

  POZNÁMKA:
  Vnitřní botičky a stélky HEAD jsou ošetřeny antimikrobiální ochranou