Vlastnosti lyžiarskej obuvi

Proces skúšania lyžiarskych topánok firmy HEAD začína širokým výberom dokonale tvarovaných adaptívnych vnútorných topánok, pokračuje cez system Full Custom výberu vhodnej kombinácie vnútornej topánky a vonkajšieho skeletu a končí radom možností individuálneho prispôsobenia, ako je náklon dopredu, canting a mikronastaviteľné klipsy na skelete. Dajte toto všetko dokopy a dostanete topánku, ktorá je vaša od A po Z.

Síce jedna forma, ale nikdy nie na poslednom mieste

Najdôležitejším faktorom u lyžiarskych topánok je ich pohodlnosť. A keďže každá noha je vždy trochu iná, je pohodlie veľmi dôležité pri prispôsobení podľa požiadaviek zákazníka.

ŠTYRI FAKTORY
Skvelé „sadnutie“ topánky je kombináciou 4 dôležitých faktorov:
- Šírka prednej časti nohy
- Šírka päty
- Šírka členka
- Obvod päty/priehlavku

NOVÝ ROZMER «OBJEMU»
Lyžiarky, skelety a vnútorné topánky HEAD sú vyrábané za pomoci rôznych foriem s odlišnými charakteristikami pohodlia. Pre zhrnutie ich účinkov zaviedla firma HEAD nový rozmer «objemu», ktorý predstavuje vnútorný priestor každej formy.

 • FORMY HEAD

  RD 1500CC
  Prototyp pretekárskej formy vyvinutý spoločne s Bode Millerem. Je prispôsobený pre dokonalé anatomické obopnutie nohy a optimálne držanie nohy.

  RS 1800CC
  Naša forma pre skúsených jazdcov, využívaná ako pre pretekárske, tak aj pre profesionálne freeridové topánky, nachádza tu správnu rovnováhu športového voza pre každodennú a celodennú záťaž. Voľba Jona Olssona.

  N100 FCS (100mm ) 1900CC
  Veľmi precízne pohodlie pre profesionálov a skúsených lyžiarov, zameraná na vysoký výkon bez zníženia komfortu.

  M103 FCS (103mm ) 2000CC
  Komfortná forma v kombinácii s vysoko presnou geometriou v oblasti členka a päty, zameraná na vyváženie výkonu a pohodlia.

  WP 1950CC
  Výkonnostná forma pre ženy – táto 100 % ženská forma bola vyvinutá spoločne s medzinárodným ženským tímom HEAD s plným zameraním na morfologické rozdiely medzi mužom a ženou.

  C104 (104mm ) 2100CC
  Meradlo ako pre ľahkosť obúvania, tak pre jazdnú precíznosť. Najviac oceňovaná forma HEAD na celom svete.

  EC106 (106mm ) 2200CC
  Extrémne pohodlná forma, ktorá bola vytvorená, aby priniesla výkon pre všetky terény a celodenný komfort: v predajni, na svahu a aj pri občerstvení po lyžovačke.

 • V STREDE POZORNOSTI:
  HEAD FLEX INDEX
  Štýl, schopnosti, hmotnosť a sila lyžiara spoločne definujú, aký typ lyžiarky je pre neho, či pre ňu najlepší. Topánky HEAD využívajú rôzne materiály a designové prvky, aby si každý jazdec mohol nájsť to pravé riešenie. Pre vašu lepšiu orientáciu sú najdôležitejšie faktory dobrého pocitu zhrnuté v podobe Flex Indexu našich topánok.

  HEAD Flex Index je funkciou dvoch vektorov
  je daná sila pôsobiaca na topánku.
  je ohybový pohyb vpred, vyvolaný pôsobením sily.

  Každá topánka HEAD má špecifický Flex Index v rozmedzí od 150 (Raptor 150 = veľmi tuhá) do 50 (lyžiarka pre Juniorov = skôr mäkká). Čím je topánka mäkšia, tým väčší ohybový pohyb vpred môžeme dosiahnuť pôsobením určitej sily, a tým menší je Flex Index.

 • SUCHÝ ZIPS HEAD DOUBLE POWER
  Pre obzvlášť silné pohodlie sa mnoho vnútorných topánok HEAD môže pochváliť suchým zipsom Double Power – so systémom širokého pásu a suchého zipsu, fungujúcim ako dvojitá kladka, s o 100 % väčšou silou dotiahnutia. Dĺžka suchého zipsu Double Power sa dá upraviť podľa potreby na „široký“ alebo „úzky“ výberom medzi vnútorným, alebo vonkajším očkom.

 • KOMFORTNÍ KLIPSY
  NOVÉ! KLIPSA HEAD PRISPÔSOBUJÚCA SA PRIEHLAVKU
  Bola vyvinutá, aby si lyžiari mohli zvoliť optimálnu polohu, aby nedochádzalo k otlačeniu priehlavkov ich nôh. Päta súčasne pohodlne sedí v pätnej kapse.

  KLIPSA HEAD DOUBLE POWER
  Zvyšuje páku klipsy o 100 % a znižuje námahu pre zapnutie klipsy na polovicu.

  RAČŇA HEAD SUPERMAKRO
  Poskytuje 28 mm nastavenie v lýtkové časti len stiskom tlačidla.

 • VYHRIEVANIE ZAPNUTÉ
  AUTOVYHRIEVACÍ SYSTÉM GRIS
  Všetky topánky HEAD sú kompatibilné s vyhrievacím systémom Gris (niektoré vnútorné topánky sú dokonca predrezané pre ľahkú integráciu). Vyhrievacie vložky boli vyvinuté presne podľa našich anatomických špecifikácií s:

  - automatickou reguláciou teploty
  - integrovanou líthiovou batériou
  - vyhrievacou a sušiacou funkciou

  čím sme predbehli konkurenciu.

  VNÚTORNÉ VYHRIEVANIE TOPÁNKY HEAD ZAPNUTÉ

  PRO LINER
  S tenkou podpornou vrstvou tepelne tvarovanej výplne sa PRO Liner prispôsobí anatómii jazdca. Členkové vložky podľa potrieb zákazníka (v prípade Racing PRO a Performance PRO korek, u topánky HF PRO Heat- Fit) majú rozsah od extrémne výkonných po skôr pohodlnejšie. Nastaviteľný jazyk a voliteľné šnurovanie (je súčasťou) u lyžiarky Racing PRO poskytujú neuveriteľné obopnutie. K dispozícii je tiež penový Foam Liner podľa potrieb zákazníka.

  SUPER HEAT 3
  Naša špičková vnútorná topánka, vybavená adaptívnou vložkou v oblasti členka, päty, jazyka a podošvy. Viaczložková konštrukcia, ktorá si zachováva svoje vlastnosti behom celej, výnimočne dlhej životnosti.

  HEATFIT HIGH PERFORMANCE/HEATFIT
  Moderná, technická, viaczložková vnútorná topánka s tvarovateľnými vložkami v lyžiarke a jazyku vo verzii High Performance. Legendárne vlastnosti a komfort.

  POZNÁMKA:
  Vnútorné topánky a vložky HEAD sú ošetrené antimikrobiálnou ochranou