KERS

Systém obnovenia kinetickej energie

 • MIMORIADNE ZVÝŠENIE VÝKONU

  Technológia KERS funguje ako turbodúchadlo, ktoré poskytuje dostatočnú silu a akceleráciu tým, že zvyšuje tuhosť zadnej časti lyže v oblúkoch.

  Účinok: zvýšenie výkonu, ktorý jazdca katapultuje do ďalšieho oblúka. Rovnako ako keď pilot Formule 1 stlačí tlačidlo pre takú mimoriadnu dávku rýchlosti.

  Technológie HEAD KERS predstavuje elektronický, plno automatický a integrovaný systém.

 • AKO TO FUNGUJE?
  Lyže sú na konci oblúka vystavené maximálnemu ohybu. V tomto okamžiku aktívny mikročip uvoľní energiu do vlákien zadnej časti lyže. Tá následkom toho stuhne a okamžite sa zvýši prepruženie pre maximálnu akceleráciu na konci oblúka.

 • TECHNICKÉ POZADIE

  Technológia HEAD KERS predstavuje evolúciu myšlienky, ktorá stojí za technológiou Intelligence firmy HEAD. Na rozdiel od Intelligence však KERS nemá vplyv na torznú tuhosť lyže, KERS posiľuje pozdĺžnu ohybnosť lyží. Technológia KERS je tak postavená na celkom novom čipe, ktorý je schopný akumulovať silu a uchovávať ju pre pravú chvíľu.

 • Piezoelektrické vlákna premieňajú kinetickú energiu, ktorá je uložená v čipe zabudovanom v lyži. Elektrická energia je ihneď uvolnená do obvodu lyže, kde je čidlom požadovaná dodatočná energia. Načasovanie a uvoľnenieí je automaticky riadené a koordinované.
  V závislosti od charakteru ohybu rôznych modelov lyží sú čidlá vopred naprogramované: čím má byť lyža agresívnejšia, tým tuhšia bude koncová časť lyže.