NO.1VAK na špici světa

January 29th, 2012

HEAD rebel Novak Djokovič si zajistil vítězstvím v Australian Open hattrick tím, že porazil ve finále Rafaela Nadala 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 (5-7) a 7-5. Pro Djokoviče je to jeho pátý titul na Grand Slam turnaji. Srb, který hraje s raketou YouTek IG Speed MP vyhrál finále, které bylo nejdelším v historii turnajů Grand Slam a trvalo pět hodin a 53 minut. Tento tenista, který je HEAD esem tak nyní porazil Nadala v sedmi finálových zápasech a pokračuje ve vedení světového žebříčku mezi muži. Pro Djokoviče to byla čtvrté vítězství na turnajích Grand Slam z pěti posledních.

Po více jak čtyřech hodinách hry a menšímu přerušení kvůli dešti se hra přesunula do pátého rozhodujícího setu. Djokovičovi se podařilo prolomit podání soupeře a ze stavu 3-4 se po opětovnému získání soupeřova podání posunul do vedení 6-5 a začal tak rozhodující gem ve skutečně neuvěřitelném finálovém zápase.

„Rafa a já jsme se dnes zapsali do historie,“ řekl Djokovič, který po výhře ze sebe strhal triko a bušil pěstmi do hrudě v naprosté euforii z vítězství. „Bohužel zde nemohou být vítězové dva. Jsem si jist, že budeme hrát mnoho dalších vzájemných finálových zápasů.“ Novak pokračoval: „Můj tým byl svojí podporou fantastický, ať už v mém profesním nebo osobním životě. Bez nich bych nemohl vítězit. Toto publikum bylo tak hlasité, že jsem si chvílemi nepřipadal jak na tenisovém kurtu. Bylo mi potěšením zde hrát.“

Marie Sharapová se pokoušela o čtvrtý titul kariéry na Grand Slam turnaji a ve finále se střetla s Viktorii Azarenkou, se kterou prohrála 6-3 a 6-0. Sharapova, která hraje s raketou YouTek IG Instinkt MP doufala, že zopakuje svoji výhru z roku 2008, ale Azarenka byla ve formě a kromě vítězství na turnaji se stala poprvé v kariéře i světovou jedničku v celkovém bodování.
„Victorii gratuluji,“ řekla Sharapova. „Bylo mi potěšením, že jsem s ní mohla dneska hrát. Je to o tom, že člověk má dobré dny a těžké dny a mně to dnes nevyšlo.“ Pro Sharapovou byl Australian Open prvním turnajem po zotavení ze zranění kotníku.

Ve dvouhře, HEAD hráčka Svetlana Kuznetsova, která hraje s HEAD YouTek IG Extreme hrála s Ruskou hráčkou Verou Zvonarevou a porazily dvojici italských hráček Saru Errani a HEAD hráčkou Robertu Vinci 5-7, 6-4 a 6-3. Pro Kuznetsovou to bylo ve dvouhrách druhé vítězství na Australian Open, poprvé vyhrála společně s Alicí Molik v roce 2005.

HEAD rebel Luke Seville vyhrál svůj druhý juniorský Grand Slam titul a to krátce po loňské výhře ve Wimbledonu. Luke porazil Kanaďana Filipa Peliwa 6-3, 5-7 a 6-4. „Cítím se skvěle, je to výhra doma,“ řekla spokojeně vítěz. „Dle celkového hodnocení, jsem nejlepším juniorským tenistou současnosti. Ale nepřipouštěl jsem si očekávání a tlak a zvládl jsem to dobře.“


Close