NOVAK DJOKOVIČ vyhlášen sportovcem roku

February 7th, 2012

Vítězové ankety Laureus 2012, což jsou ceny o nejlepšího sportovce roku, které se udílely v Londýně, byly odhaleny v televizním vysílání a Novak Djokovič byl korunován jako sportovec roku a to díky jeho neuvěřitelném výkonu v roce 2011.

Tento 24. letý Srb byl odměněn za sezónu, na kterou nezapomene, vyhrál tři ze čtyř turnajů Grand Slam – Australian Open, Wimbledon a US Open – a vyšplhal se na světovém žebříčku ATP na první příčku. Navíc se stal prvním mužským tenistou v historii, který za jedinou sezónu vyhrál pět turnajů na okruhu ATP Masters 1000. Celkem Djokovič vyhrál 10 ATP titulů a ukončil sezónu s bilancí 70-6, včetně 41 zápasů vyhraných v řadě – to vše v jedné sezóně.

Djokovič, který hraje s raketou HEAD YouTek IG Speed MP, zahájil velkolepě i sezónu 2012, kdy získal svůj pátý Grand Slam titul, na Australian Open porazil Rafaela Nadala v neuvěřitelné pětisetové bitvě, která se v tenisové historii stala nejdéle trvajícím finálovým zápasem na turnaji Grand Slam. Jeho dalším cílem je další Grand Slam turnaj a to French Open v květnu.

„Míval jsem sny stát se nejlepším hráčem světa. Nyní jsem dostal tuto speciální cenu a teď již vím, že všechno je možné,“ řekl Djokovič. „Budu se snažit zlepšit si formu pro turnaj Roland Garros, to za prvé, kde se budu snažit vyhrát. Až pak budu myslet na Wimbledon a Olympijské hry. Již jsem si při několika příležitostech ověřil, že se můžu stát jedním z kandidátů na vítěze všech turnajů Grand Slam.
Toto musím mít pořád na mysli. Roland Garros je jedním z mých letošních cílů.“
Ceny Laureus jsou celosvětovými cenami a jsou prvními v kalendářním roce. Vítězové jsou voleni Laureus akademií, která se skládá z poroty se 47. členy významných sportovců a sportovkyň.

Ceny Laureus se udílely sportovcům, kteří v roce 2011 dosáhli významných výkonů, v Central Hall, Westminsteru a hostitelem byl akademií nominovaný a držitel Zlatého glóbu Clive Owen, ceremonie se účastnilo mnoho významných sportovců a umělců. Sportovní ceny Laureus navíc podporují nadaci Good Foundation (Dobrá nadace), která podporuje 91 druhů sportů v celkem 34 zemích po celém světě, včetně pěti v Londýně. Od založení nadace, Laureus vydal 40 miliónů EUR na projekty, které přispěly na vylepšení životů více než jeden a půl miliónům lidí.