HEAD sponzorem turnaje Tennis Europe Winter Cup

February 20th, 2012

Turnaj Tennis Europe Winter Cup (halové mistrovství Evropy) pro rok 2012 je ve spojení s Českou republikou, Francií, Velkou Británií a Ruskem – všechny země získaly tituly dva po sobě jdoucí roky. HEAD je sponzorem od roku 2007 a mnoho naších hvězd uctilo tento turnaj, jako například Andy Murray, Richard Gasqueta a Svetlana Kuznetsova - jako někdejší vítězové, ale představili se také Novak Djokovič a Tomáš Berdych.

Pro turnaj Tennis Europe Junior Tour byly HEAD míče doporučenými míči, HEAD byl oficiálním partnerem Evropského juniorského mistrovství a HEAD byl prezentován na turnaji Tennis Europe Nations pro kategorii 12 let a mladší.

Dlouholetá tradice největší halové tenisové události týmů pokračuje i v roce 2012, poprvé se zde představila skupina 12 let a mladší. Vznik třetí kategorie znamenalo celkem 175 národních týmů z celé Evropy, které soupeřily v období 4. víkendů, na 26. místech a ve 13. zemích.

Nejdříve se utkali soutěžící v kategorii 12 let a mladší, kvalifikace se uskutečnily na konci ledna, finálové zápasy proběhnou 10-12. února. V nové kategorii naprosto dominovali ruští hráči, kteří zůstali neporaženi a tituly získali jak dívky tak chlapci.
O víkendu 17-19. února proběhla utkání v ostatních kategoriích. Výkon českých hráček byl opravdu ohromující a s velkou domácí podporou se jim podařilo zvítězit za poslední tři roky již podruhé.

Ve finálových zápasech v kategorii chlapci 16 let a méně, které se hrály v Ronchinu (Francii), vyhrál hostující tým. Tentokrát Francie porazila Polsko 2-0 a získala tak svůj třináctý titul, v roce 2011 skončili jako druzí.

Utkání v kategorii chlapci 14 let a mladší se hrála v Correggiu (Itálie) mezi Velkou Británií a Švédskem, zápasy byly velmi soutěživé a o vítězi nakonec rozhodla dvouhra. První set vyhrála švédská dvojice Filip Malbasic a Mikael Yemer 6-4, ale pak britská dvojice Jay Clarke a Samuel Ferguson vyhráli druhý set 6-1. Třetí set pak ovládli Britové, vyhráli 6-3 a zajistili Británii za poslední čtyři roky třetí vítězství.
Pro kompletní přehled zápasů, výsledků a zhlédnutí fotek, navštivte oficiální stránky Tennis Europe.