Andy Murray ve Wimbledonu píše historii

July 9th, 2012

HEAD rebel Andy Murray předvedl ve svém prvním finále ve Wimbledonu neuvěřitelnou formu, připsal se tak do wimbledonské knihy historie, přestože s Rogerem Federerem prohrál. Murray byl prvním Britem, který se dostal do finále tohoto turnaje od roku 1938, kdy se to podařilo Bunny Justinovi a doufal, že se stane i vítězem, kdy poslední Brit Fred Perry vyhrál Wimbledon v roce 1936. Murray vyhrál první set a stal se nadějí domácího publika, nakonec prohrál ve čtyřsetové bitvě 6-4, 5-7, 3-6 a 4-6 s třicetiletým Švýcarem, který v semifinále porazil Novaka Djokoviče.

Skot se po zápase, který na centrálním dvorci trval tři a půl hodiny a byl kvůli dešti přerušen, neubránil slzám.

„Dnes to bylo nejlepší finále, jaký jsem kdy hrál,“ řekl hrdý hráč číslo 4, který hraje s raketou YouTek IG Radical Pro. "Vytvořil jsem si šance a vyhrál jsem set. Přestože jsem dva sety ztratil, měl jsem šanci. Obzvlášť ve chvíli, kdy se mi podařil zlom ve třetím setu“ (dvacetiminutový set s deseti shodami). „Tento zápas jsem zahrál dobře. Ve většině případů jsem udělal dobrá rozhodnutí a jsem za to šťastný.“

HEAD hráč bude nyní týden odpočívat a pak se jeho pozornost obrátí k olympijským hrám v Londýně, kde se představí společně s Novakem Djokovičem a Marií Sharapovou. Djokovič a Sharapova se ve druhé půli tenisové sezóny pokusí o návrat na posty světových jedniček. Novak Djokovič byl na postu světové jedničky přesně rok.