Novak Djokovič po finále US Open zůstal světovou jedničkou

September 10th, 2013

HEAD rebel Novak Djokovič po finálové bitvě na US Open s Rafaelem Nadalem zůstane i nadále světovou jedničkou. Srb, který hraje s raketou YouTek™ Graphene Speed, se střetl s jedním ze svých největších rivalů a při čtvrtém finále v New Yorku v řadě, nakonec prohrál 2-6, 6-3, 4-6 a 1-6.

Djokovič, který na začátku roku vyhrál Australian Open, se letos dostal do finále i ve zbývajících třech grandslamových turnajích. Z výsledku finále byl zklamaný, HEAD hráč prohlásil: „Je to finále US Open a na konci dne bych měl být s účastí ve finále spokojen, přestože jsem si moc přál tento zápas vyhrát. Ale je zřejmé, že Rafa hrál v rozhodujících momentech lépe a proto si výhru zaslouží.“

HEAD hráč Richard Gasquet, který hraje s raketou YouTek™ IG Extreme se podruhé v kariéře dostal do semifinále, kdy prohrál s Nadalem. Francouz letos získal ATP tituly na turnajích v Montpellieru a Doha.

Ale HEAD nebyl vidět pouze v soutěži mužů. Titul z debla patří Radku Štěpánkovi a Leander Paesovi, kteří hrají s raketou YouTek™ Graphene Speed. Podařilo se jim vyhrát tento prestižní titul, který je druhým za poslední dvě sezóny, v loňském roce se jim podařilo získat titul z dvouhry na Australian Open v lednu 2012. Vítězové porazili pár Alexander Peya a Bruno Soares 6-1 a 6-3, poté co v semifinále vyřadili první nasazený pár bratry Bryanovi.

Mezi ženami juniorkami, americké tornádo Alicia Black začíná ukazovat svůj potenciál, kdy se dostala do finále, ale nakonec podlehla Chorvatce Aně Konjuh, která zvítězila výsledkem 3-6, 6-4 a 7-6. Tato patnáctiletá hráčka hrála i přes zranění nohy, kterou si nechala ve druhém setu ošetřit.

V singlech vozíčkářů, HEAD hráč David Wagner se dostal do finále, kde se střetl s Jihoafričanem Lucasem Sitholem. Wagner vyhrál předchozí dva ročníky US Open v letech 2010-11. V sobotu, Wagner a jeho partner Nick Tailor slavili na US Open v soutěži vozíčkářů svoji již pátou výhru ve čtyřhře.


Close