Djokovič je na konci roku, po zisku titulu z Paříže, blízko postu světové jedničky

November 4th, 2013

Závod o post světové jedničky ATP ke konci roku se rozhodne po turnaji World Tour Finals v Londýně, neboť Novak Djokovič vyhrál v Paříži turnaj, kde ve finále porazil Davida Ferrera dvakrát 7-5 a slaví tak 16. titul na Masters 1000 Championship. Djokovič, současná světová dvojka, který doporučuje raketu YouTek™ Graphene Speed, se pokusí projít přes Rafaela Nadala. Do finálového turnaje tak vkládá velké naděje.

Srb je naprosto v klidu a nenechá na sebe působit jakýkoliv tlak z možnosti, že se znovu stane světovou jedničkou. „Mým cílem je pokračovat ve zlepšování mé hry a zvyšování sebevědomí díky mým dosavadním výhrám. Je pro mě docela důležité pokračovat ve vítězném tažení a i nadále si tenis užívat. Pokud letos skončím jako světová jednička, bude to neuvěřitelný výkon.“

Djokovič zatím vyhrál od US Open 17 zápasů, kde ve finále porazil Nadala. Získal svoji šestou trofej pro rok 2013 a třetí po úspěších v Pekingu a Šanghaji. Díky těmto výkonům se přidal do elitní skupiny, kdy se stal 15. hráčem v otevřené éře, který získal 40 ATP titulů a je teprve třetím aktivním hráčem, který se přidal do klubu 40, společně s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem.


Close