HEAD hráči dominovali ve finále Davis Cupu

November 17th, 2013

HEAD dominoval ve finálovém utkání Davis Cupu v Bělehradě pro rok 2013, kde tenisti České republiky porazili Srbsko 3-2. Srbský tým vedl Novak Djokovič, světový hráč číslo 2, který přestože před pár dny vyhrál Turnaj mistrů v Londýně, našel sílu reprezentovat svoji zemi.

Radek Štěpánek zajistil v bělehradské aréně pro Českou republiku vítězný bod, zatímco Tomáš Berdych přidal další cenné body, mimo jiné ze čtyřhry. Na straně Srbska, Novak Djokovič zajistil pro HEAD dva cenné body v singlových zápasech. Dalšími reprezentanty srbského týmu byli Nenad Zimonjič, který díky svému věku 37 let, byl nejstarším reprezentantem ve finále Davis Cupu.

Dojatý Štěpánek, který hraje s raketou YouTek™ Graphene Speed a Berdych, který doporučuje raketu YouTek™ Graphene Instinct, zopakovali pro Česko svoje výkony z loňského finále proti Španělsku a obhájili tak loňský Davis Cup. „Jsem nesmírně šťastný,“ řekl Štěpánek. „Je to vrcholný okamžik mé kariéry. Vyhrál jsem dva grand slamy v deblech a dostal jsem se do top 10 v singlech i deblech, ale tato trofej je nejlepší. Neumím to popsat, je to naprosto jiné, než když jsme trofej získali poprvé. Na druhou trofej v Davis Cupu jsme čekali 33 let, od roku 1980 a dnes jsme tady přepsali historii.“ Štěpánek porazil Dušana Lajoviče v pátém rozhodujícím zápase 6-3, 6-1 a 6-1.

Djokovič, který doporučuje raketu YouTek™ Graphene Speed, pomohl v boji své zemi a podporoval tým až do posledního okamžiku a díky dvou vyhraným zápasům zvýšil šňůru vyhraných zápasů na 24 a to výhrou nad Berdychem 6-4, 7-6(5) a 6-2. „Cítil jsem velké napětí a emoce, druhý set byl tak těsný,“ řekl Djokovič, „ale když hrajete za svoji zemi, tak je celý ten tlak a očekávání tak velký. Vyhrát tento zápas v naplněné aréně je skvělý pocit, je to ten nejlepší pocit, který si můžete jako tenista přát.“ Srb bude nyní mít dost času na regeneraci před začínající následnou ATP sezónou, kdy doufá, že znovu dosáhne na světovou příčku číslo jedna.


Close