HEAD HRÁČI VE ČTVRTFINÁLE DAVIS CUPU

April 6th, 2014

Andy Murray bojoval tři dny a nakonec se svým týmem podlehli v Naples 3-2 Itálii. Skot, který doporučuje raketu HEAD Graphene Radical, porazil v zahajovacím singlu Andrease Seppiho a druhý bod získal s týmovým kolegou Colinem Flemingem z debla. HEAD hráč nedokázal zajistit i třetí bod, neboť prohrál s Fabiem Fogninim 3-6, 3-6 a 4-6, přestože se hrálo před zraky početné skupiny britských fanoušků. „Je to atmosféra zápasů Davisova poháru. Je to jiné, než na okruhu ATP, ale když hrajete daleko od domova, máte jiné pocity,“ řekl Murray.

HEAD hráči dominovali v týmu Německa, kteří nakonec prohráli těsně s Francií 3-2 v Nancy. Rebel Tobias Kamke, který doporučuje raketu HEAD Graphene Prestige, zajistil skóre 1-1, kdy porazil Juliena Benneteau, ale prohrál s Jo-Wilfreied Tsongou. O největší překvapení se však postaral HEAD hráč Peter Gowjowczyk, který hraje s raketou HEAD Graphene Prestige, kdy během zahajovacího dne porazil ATP hráče číslo 12 Tsongu 5-7, 7-6(3), 3-6, 7-6(8) a 8-6. "Samozřejmě, že to je můj nejlepší výsledek,“ řekl hráč na 119. Příčce žebříčku ATP. „To je na Davis Cupu úžasné. Hrajete za svoji zemi a to je hodně motivující. Prostě pokračuje a nevnímáte co se děje.“

V Tokiu Česká republika porazila Japonsko 5-0, kdy 35. letý Radek Štěpánek vyhrál zahajovací zápas a následně hrál debla s týmovým kolegou Lukášem Rosolem, kdy zajistili další bod. Štěpánek nastřílel v zápase s Tatsumo Item 18 es, v zápase dlouhém skoro čtyři hodiny. „Někdy prostě musíte najít cestu k cíli. A zrovna tak tomu bylo i dnes a jsem rád, že jsem zajistil první bod,“ řekl vítěz.

Pár HEAD rebelů z Kazachstánu hrdě bojovalo proti Švýcarsku a rozhodl až poslední zápas ve prospěch Švýcarů, hrálo se v Ženevě s konečným výsledkem 3-2. Andrey Golubev, který doporučuje raketu HEAD Graphene Radical, zkazil náladu během zahajovacího dne vítězi Australian Open Stanislasovi Wawrinkovi a také vyhrál debla. „Vše co můžete udělat, když hrajete proti dvojici nejlepších hráčů světa je, že se musíte pokusit ze sebe vydat to nejlepší, zkusit vše možné a zjistit, co se stane,“ řekl Golubev po výhře ve dvouhře. „Proti nim musíte také hrát skoro perfektní tenis.“ Týmový hráč Mikhail Kukushkin, který hraje s raketou HEAD Graphene Speed, hrál jak s Rogerem Federerem tak i s Wawrinkou.


Close