NOVAK DJOKOVIČ získal ve Wimbledonu druhou trofej a vrátil se na 1. místo žebříčku ATP

July 6th, 2014

HEAD rebel Novak Djokovič se vrátil na pozici světové jedničky, poté co získal titul ve Wimbledonu, kde ve finále porazil Rogera Federera 6-7 (7), 6-4, 7-6 (4), 5-7 a 6-3. Djokovič, který hraje s raketou HEAD Graphene Speed , strávil na kurtu skoro čtyři hodiny a zajistil si vítězství nad sedminásobným šampiónem ze Švýcarska.

Djokovič nevyužil setbolu v prvním setu a prohrál v tiebreaku, ale dokázal získat dva následné sety. Ve čtvrtém setu Djokovič vedl 5-2, ale Federer nakonec výsledek otočil a získal dva sety, kdy match point odvrátil esem, jeho 25.. HEAD hráč měl těžký úkol a v pátem setu se mu podařilo prolomit soupeřův servis a nakonec zvítězil a získal tak druhou wimbledonskou trofej k té z roku 2011. „Po čtvrtém setu pro mě nebylo snadné se dát do kupy, abych dokázal zápas dovézt do zdárného konce,“ říká Djokovič, „ale dokázal jsem v sobě najít energii a nakonec se mi podařilo pátý set vyhrát. Co se týče kvality od prvního do posledního míče, bylo to nejlepší Grand Slam finále, kterého jsem se kdy účastnil,“ řekl Srb.

V ženské dvouhře byl další úspěch pro HEAD hráčku Robertu Vinci , a její spoluhráčku Saru Errani, které porazily pár Timea Babos a Kristina Mladenovic 6-1 a 6-3. „Je to neuvěřitelné, nemám slov,“ řekla Vinci, která také zvítězila na posledních dvou ročnících Australian Open a navíc na Wimbledonu a US Open v roce 2012. Vítězky neudělaly ve finálovém zápase ani jednu nevynucenou chybu a staly se pátou dvojicí v historii, které se podařilo zkompletovat vítězství na všech turnajích Grand Slam.

Nenad Zimonjič , který hraje s raketou HEAD Graphene Speed , a jeho spoluhráčka Samantha Stosur, kteří předtím hráli spolu pouze jednou, ale zkušenost obou hráčů byla hlavním faktorem, dokázali získat titul ve smíšené dvouhře, kdy ve finále porazili pár Max Mirnyi a Hao-Ching výsledkem 6-4 a 6-2. Zimonjič již zvítězil na ostatních třech turnajích Grand Slam v mužské dvouhře a chyběl mu pouze Wimbledon. „Jsem rád, že Sam souhlasila s mojí nabídkou spolupráce,“ řekl Zimonjič. „Jsem rád, že se nám podařilo trofej získat. Na tomto turnaji mi trofej chyběla.“

Nakonec i čistě HEAD finále chlapeckého singlu, Američan Noah Rubin byl o něco málo lepší, než jeho protihráč Stefan Kozlov a nakonec ho porazil výsledkem 6-4, 4-6 a 6-3. Kozlov byl na turnaji jako 6. nasazený, zatímco Rubin, který letos hrál pouze na jednom turnaji a to Roland Garros, se musel kvalifikovat. A o osm vítězství později se stal Wimbledonským šampiónem. Další HEAD hráč Harry Fritz , se dostal do semifinále, kde prohrál s Rubinem ve dvou setech.

Další tři HEAD hráči mohou oslavovat trofeje z Wimbledonu v deblech dívek a chlapců: Tami Grende z Indonézie a Qiu Yu Ye z Číny, získaly titul, kdy porazily pár Marie Bouzkova a Dalma Galfi, dále Brazilci Marcelo Zormann a Orlando Lzu vyhráli nad párem Kozlov a Andrey Rubiev ve třech setech.

HEAD's Novak Djokovic went through every emotion on the way to victory.mp3 (939.2 kb)
Djokovic tasted some of the gtrass and said it was dellicious.mp3 (692.4 kb)
Djokovic said he had to hold his nerve to return as a grand slam winner.mp3 (537.6 kb)


Close