Tomič vyhrál druhý titul kariéry v čistě HEAD finále v Bogotě

July 20th, 2014

20. červenec 2014

Bogota/Kolumbie – 20. července 2014:

HEAD hráč Bernard Tomič vyhrál titul v Bogotě, kdy ve finále porazil dalšího rebela Ivo Karloviče výsledkem 7-6(5), 3-6 a 7-6(4), zápas vyhrál za dvě a čtvrt hodiny, Karlovič se pokoušel ve svých pětatřiceti letech stát nejstarším hráčem, který na okruhu ATP letos vyhraje.

Tomič, který doporučuje raketu HEAD Graphene Radical, má nyní na kontě dva kariérní trofeje, poté co v roce 2013 získal titul ze Sydney. Karlovič obhajoval v Bogotě titul a hrál druhé finále v řadě, po Newportu minulý týden na trávě. Chorvat, který doporučuje raketu HEAD Graphene Radical, bojoval tvrdě s 39 esy a odvrátil tři matchpointy. V semifinále porazil HEAD hráče Radka Štěpánka (HEAD Graphene Speed) výsledkem 6-4, 3-6 a 6-4.

Tomič, který v lednu prodělal operaci, vyhrál od návratu poprvé a stal se prvním hráčem mimo ATP top 100, který v této sezóně získal titul. „Je velmi těžkým soupeřem,“ řekl Tomič na adresu svého chorvatského krajana a HEAD hráče. „Tento turnaj vyhrál vloni. Když proti němu hrajete, nesmíte si přestat věřit a musíte vytrvat, jinak vás porazí. Je to můj první turnaj na tvrdém povrchu od mých operací v Austrálii. Tento titul je významný a stane se jedním z těch, které si budu pamatovat.“

Na turnaji v Istambulu, HEAD rebelka Roberta Vinci (HEAD IG Extreme) pokračovala ve svém skvělém letošním comebacku, hrála druhé finále v řadě, ale nakonec prohrála s Caroline Wozniackou dvakrát 1-6. Vinci nevyhrála v singlech žádný zápas od března, ale nyní po návratu se v červenci dostala do finále. „Je těžké takto hrát proti Caroline, protože ona do toho dává všechno a bylo pro mě těžké udržet se ve všech dnešních výměnách. Ale mám radost, i když jsem nakonec prohrála,“ řekla Italka.

V Hamburgu, Němec Alexander Zverev, který doporučuje raketu HEAD Graphene Speed, předvedl skvělý výkon, kdy se dostal až do semifinále, kde nakonec podlehl Davidu Ferrerovi. Zverev se stal prvním sedmnáctiletým, který se dostal na ATP turnaji do semifinále od dob, kdy se to povedlo Marinu Čiličovi v roce 2006.

Pro více informací navštivte:
http://www.head.com/tennis
http://www.facebook.com/headtennis
http://www.twitter.com/head_tennis
http://www.instagram.com/headtennis_official


Close