První titul v singlech pro HEAD hráčku Peng Shuai

July 27th, 2014

27. července 2014

NanChang/Čína – 28. červenec 2014:

HEAD tenisová rebelka Peng Shuai získala svůj první titul v kariéře ve dvouhře žen, kdy porazila svoji krajanku Liu Fangzhou výsledkem 6-2, 3-6 a 6-3 a vyhrála tak turnaj NanChang. WTA rozšířila své působení i v nejrychleji se rozvíjejícím regionu co se sportu týče.

Peng, která začala týden s umístěním na 50 příčce, doporučuje raketu HEAD IG Extreme. Tato osmadvacetiletá Číňanka neměla s náctiletou soupeřkou slitování a na turnaji Zhonghong Jiangxi International Women's Open předvedla všechny své schopnosti. Liu, osmnáctiletá hráčka s umístěním na 422. místě žebříčku se snažila soupeřku zdolat, ale nakonec tenisová rebelka Peng nastřílela 10 es a zápas dotáhla do vítězného konce.

„Mám velikou radost z toho, že jsem se poprvé stala šampiónkou na WTA turnaji,“ řekla Peng. „Strašně moc lidí stálo při mně a podporovalo mně až do konce a jsem moc vděčná za všechnu jejich podporu. Myslím, že tento týden byl velmi dobrý pro čínský tenis a skutečně doufám, že to pomůže daleko více lidem se přiblížit tenisu.“

HEAD hráč Pablo Cuevas měl inspirativní červenec, získal druhý ATP titul v kariéře a to za tři týdny, tentokrát na Croatia Open v Umagu. Uruguayec, který prezentuje raketu HEAD Graphene Radical, dokázal porazil top nasazené hráče během deštivého semifinále. Nejdříve Fabia Fognini (č. 1) v semifinále. Ve finále pak mu stačilo 90 minut a porazil Tomyho Robreda (č. 2) výsledkem 6-3 a 6-4. „Jsem tak šťastný,“ řekl Cuevas, „protože jsem opravdu nečekal, že vyhraji dva turnaje v řadě!“ Díky tomuto výsledku si vylepšil bilanci na 13 vyhraných zápasů v řadě.

Více HEAD hráčů se na evropských turnajích ATP dostalo do semifinále, tak jako Marin Čilič v Umagu, kde po tvrdé bitvě 6-7(10) a 3-6 prohrál s Tommy Robredem. V Gstaadu ve Švýcarských Alpách, Robin Haase promarnil šanci být dvakrát v řadě ve finále, kde ho porazil Juan Monaco 3-6 a 6-7(4). Společně s Andre Begemannem z Německa, získal Haase titul v deblu a výsledkem 6-3 a 6-4, porazili pár Rameez Junaid a Michal Mertiňák.


Close