HEAD HRÁČKA KUZNETSOVA ZÍSKALA TROFEJ NA TURNAJI VE WASHINGTONU

August 3rd, 2014

3. srpna 2014

Washington/USA – 3. srpen 2014:

HEAD tenisová rebelka Svetlana Kuznetsova získala svůj první WTA titul za poslední čtyři roky, kdy na turnaji Washington Citi Open porazila Japonku Kurumi Naru výsledkem 6-3, 4-6 a 6-4. Ruska, která je šestadvacátém místě žebříčku WTA, přišla na kurt s 13 WTA tituly, poslední získala v roce 2010 v San Diegu.

Kuznetsovová vyhrála zápas za dvě a čtvrt hodiny a podařilo se jí to díky breaku v deváté hře rozhodujícího setu. „Přišlo to příliš dlouho po mém posledním titulu,“ řekla tenisová rebelka. „Je to skvělý pocit. Tvrdě jsem na sobě pracovala a tituly jsou důvodem, proč hraji tenis.“

Co se týče mužů na turnaji v americkém hlavním městě, tenisový rebel a šestý nasazený Richard Gasquet se mohl dostat do semifinále a i tvrdě bojoval, ale nakonec prohrál s Kanaďanem Vaškem Pospíšilem 7-6(5), 3-6 a 5-7. „Jsem velmi zklamán,“ řekl Gasquet, který doporučuje raketu HEAD IG Extreme. "Prohru 5-7 v rozhodujícím setu nesu těžce. Myslel jsem si, že mám skutečně velkou šanci vyhrát.“

Head hráč Dominic Thiem, který doporučuje raketu HEAD Graphene Prestige, byl na turnaji v Kitzbuehelu blízko první výhry v kariéře, ale nakonec na Belgičana Davida Goffina nestačil a prohrál 4-6, 6-1 a 6-3. „Musíte zvolit ta správná slova a doufám, že se mi to podařilo. Byl to pro mě skvělý týden a publikum mě během každého zápasu hodně podporovalo ,“ řekl Thiem, který hrál první ATP finále.