DWA NOWE TYTUŁY ZAWODNIKÓW HEAD

July 22nd, 2013

Zawodnicy HEAD znowu sięgnęli po najwyższe trofea w tym tygodniu. Wracający do formy po ciężkiej chorobie Ivo Karlovic świętował zwycięstwo w kolumbijskim turnieju Claro Open. W finale Chorwat pokonał Kolumbijczyka Alejandra Falla 6-3, 7-6(4).
Natomiast w otoczeniu austriackich Alp w Bad Gastein, bohaterka gospodarzy, Yvonne Meusburger pokonała Czeszkę Andreę Hlavackovą 7-5, 6-2 aby sięgnąć po swój pierwszy tytuł w karierze, dodatkowo bez straty seta w całym turnieju.

Karlovic, grający rakietą HEAD YouTek™ Extreme, wziął udział w swoim pierwszym finale od trzech lat po przebytym zapaleniu opon mózgowych tej wiosny. „Po tych wszystkich chorobach i kontuzjach cieszę się że udało mi się tutaj zwyciężyć. To był niesamowity tydzień”, powiedział zawodnik, który w całym turnieju zaserwował ponad 104 asy i sięgnął po piąty tytuł w karierze. Zajmujący 155 miejsce Karlovic, po niedzielnym triumfie powróci do pierwszej setki rankingu ATP.

Meusburger, na co dzień grająca rakietą HEAD YouTek™ IG Radical, rozegrała trzeci w karierze finał turnieju WTA i awansuje z 86 miejsca w okolice 60-tego.

Drugie miejsce podczas szwedzkiego turnieju Collector Cup zajęła zawodniczka gospodarzy, Johanna Larsson. Grająca HEAD YouTek™ IG Radical Larsson w finale musiała uznać wyższość Sereny Williams przegrywając 4-6, 1-6. „Miałam kilka szans w pierwszym secie których niestety nie wykorzystałam. Kiedy gra się przeciwko tak dobrym zawodnikom, trzeba wykorzystywać każdą okazję” powiedziała Johanna. „W końcowym rozliczeniu jestem bardzo zadowolona z wyników w tym tygodniu. Jestem teraz na dobrej fali, którą będę starała się utrzymać”


Close