MIKHAIL YOUZHNY Z TYTUŁEM W GSTAAD

July 29th, 2013

Mikhail Youzhny odniósł dziewiąte w karierze zwycięstwo ATP, wygrywając turniej na kortach ziemnych w szwajcarskim Gstaad. Odnosząc swój pierwszy triumf od 18 miesięcy Rosjanin w finale pokonał Robin’a Haase 6-3, 6-4. Youzhny, grający rakietą HEAD YouTek™ IG Extreme, w bezpośrednich meczach przeciwko Haase prowadzi 5-0. 33 zawodnik na świecie ostatnie zwycięstwo odniósł w styczniu 2012 w Zagrzebiu, natomiast zwycięstwo na kortach ziemnych odniósł ponad trzy lata temu w Monachium.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Kiedy wygrywasz turniej, nie ma znaczenia jak grałeś albo z kim wygrałeś”, powiedział pierwszy rosyjski triumfator międzynarodowych mistrzostw Szwajcarii od czasu triumfu Jewgienija Kafielnikowa w 1995 roku. „Mój ostatni tytuł zdobyłem na początku zeszłego roku, więc trochę czasu już minęło. Próbuję wszystkiego i staram się grać konsekwentnie aby utrzymać się na wysokim poziomie”
„Patrząc na wynik, wydaje się że mecz był łatwy, ale to tylko pozory. Miałem tylko jednego break’a w każdym secie. Każdy z moich meczy było trudny. Był to ciężki tydzień, ale dobrze się skończył”

Dla Haase, grającego HEAD YouTek™ IG Prestige, była to pierwsza porażka w finale tego turnieju, gdyż w dwóch poprzednich latach wygrywał turnieje w austriackim Kitzbuehel, gdzie udaje się teraz aby bronić tytułu. „Nie czułem się dobrze podczas ostatniego weekendu, miałem problem z kolanem, które było spuchnięte. Zająłem drugie miejsce i to jest wspaniałe” powiedział Holender. „Gra na wysokości odpowiada mojej grze a ja sobie dobrze z tym radzę”

W Atlancie, Kevin Anderson, grający HEAD YouTek™ IG Prestige nie wykorzystał dwóch meczboli podczas finału przeciwko John’owi Isner’owi. Po trzech godzinach walki musiał uznać wyższość Amerykanina 7-6 (3), 6-7 (2), 6-7 (2). „Próbowałem i dawałem sobie szanse, których niestety nie byłem w stanie wykorzystać”, powiedział Anderson.


Close