GILLES SIMON ZWYCIĘŻA W METZ/NOVAK DJOKOVIC ŚWIĘTUJE 100 TYGODNI JAKO NUMER 1

September 23rd, 2013

Zawodnik HEAD, Gilles Simon po finałowym zwycięstwie we Francji nad Jo-Wilfried Tsongą sięgnął po swój pierwszy tytuł ATP w tym roku. Dla Simon’a, grającego rakietą HEAD YouTekTM IG Prestige, niedzielne zwycięstwo jest 11 w karierze, a drugim we francuskim Metz, po zdobyciu tego tytułu w 2010 roku. Światowy numer 16, który dopiero co świętował narodziny drugiego syna, wygrał cały turniej bez straty seta. Dla Francuza jest to pierwszy tytuł w hali od trzech lat. 28-latka dzieli również już tylko jedno zwycięstwo od 300 wygranych meczy w ciągu całej kariery.

„Dzisiaj dużo walczyłem. Zobaczyłem że mam szansę na zwycięstwo i ją wykorzystałem. Jestem bardzo z tego powodu szczęśliwy” powiedział po zwycięstwie. „Nie zostaje się ojcem co tydzień, i jest to dla mnie bardzo wyjątkowy czas. Niestety moja żona i dzieci nie mogli tutaj dzisiaj ze mną być. Jest to dla mnie szczególny moment ponieważ nie byłem przy narodzinach mojego pierwszego syna a tym razem mogłem towarzyszyć mojej żonie. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.”

Hiszpan Guillermo Garcia-Lopez ambasador marki HEAD i rakiety YouTekTM IG Prestige dotarł do finału turnieju w St. Petersburg’u gdzie uległ Ernests’owi Gulbis 3-6, 6-4, 6-0.

Novak Djokovic świętuje 100 tygodni jako światowy numer 1. Serb jest dziewiątym zawodnikiem w historii ATP World Tour, który może pochwalić się takim osiągnięciem.


Close