NOVAK DJOKOVIC PO RAZ CZWARTY ZWYCIĘŻA W BEIJING

October 7th, 2013

Zawodnik HEAD Novak Djokovic poprawił swój rekord zwycięstw w Beijing do 19-0. Po finale, w którym pokonał Rafael’a Nadala (dla którego była to pierwsza porażka na kortach twardych), wygrał turniej China Open po raz czwarty. Serb, grający rakietą HEAD YouTekTM GrapheneTM Speed pokonał Hiszpana 6-3, 6-4 nie pozwalając swojemu przeciwnikowi nawet na jedno przełamanie.

Dla Djokovic’a jest to czwarte zwycięstwo w tym sezonie „Potrzebowałem tego zwycięstwa. Naprawdę chciałem unieść ten puchar i pokonać Nadal’a” powiedział Djokovic „To był niesamowity tydzień w Chinach. Dalej nie przegrałem tutaj meczu. Uwielbiam tutejsze warunki do grania: kort i atmosferę jaka towarzyszy turniejowi. Staram się cieszyć każdą chwilą którą co roku tutaj spędzam”

Djokovic wygrał 4 z 5 edycji chińskiego turnieju. Kolega z drużyny HEAD, Tomas Berdych zwyciężył w 2011. Berdych, który na co dzień gra rakietą YouTekTM GrapheneTM Instinct, przy stanie 2-4, z powodu kontuzji musiał zejść z kortu podczas półfinałowego meczu przeciwko Nadal’owi.

Richard Gasguet grający rakietą HEAD YouTekTM IG Extreme, dotarł do półfinału ulegając przyszłemu zwycięzcy Djokovic’owi 4-6, 2-6.


Close