HAAS I GASQUET Z TYTUŁAMI

October 21st, 2013

Zawodnicy HEAD Tommy Hass i Richard Gasquet zakończyli weekend zwycięstwami, zachowując duże szanse zakwalifikowania się do finału turnieju mistrzów w Londynie. 35-letni Haas pokonał Robina Haase 6-3, 4-6, 6-4 i po raz drugi zwyciężył w turnieju Erste Bank Open w Wiedniu. Gasquet finałowym zwycięstwem 4-6, 6-4, 6-4 nad Mikhailem Kukushkinem z Kazahstanu świetnie zadebiutował podczas turnieju w Moskwie.

Haas, który triumfował w Wiedniu w 2001 roku, wygrał 15 turniej w karierze. „Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy” powiedział Niemiec grający rakietą HEAD YouTek™ IG Prestige. „Zwycięstwa nie przychodzą tak łatwo dlatego
dwa wygrane turnieje w tym roku to wspaniałe uczucie. To miejsce jest dla mnie bardzo szczególne”

Holender Robin Haase, który również gra rakietą HEAD YouTek™ IG Prestige, po wygranych turniejach w Kitzbuehel w 2011 i 2012 roku, miał nadzieję na trzeci tytuł w Austrii. „Szala zwycięstwa przechylała się od samego początku”, powiedział Haase. „To był finał i prawdopodobnie obydwaj byliśmy zdenerwowani. Byłem na dobrej fali, wygrałem seta i miałem break’a. Zrobiłem kilka błędów, Tommy przejął inicjatywę i wygrał mecz”

Gasquet używający rakiety HEAD YouTekTM IG Extreme, zdobył trzeci tytuł w 2013 i dziesiąty w karierze. Jednocześnie przesunął się na ósmą pozycję w wyścigu do Londynu. „Naprawdę dobrze grało mi się w Moskwie i będę chciał przyjechać tutaj w przyszłym roku aby obronić tytuł” powiedział zwycięzca. „Jest to jeden z najlepszych sezonów w mojej karierze ale wyścig do Londynu nadal trwa i muszę skoncentrować się na najbliższych turniejach aby tam dotrzeć.”

Kukushkin, zajmujący 102 pozycję w ranking ATP i grający rakietą HEAD YouTekTM Graphene™ Speed, grał w swoim drugim finale ATP w karierze. W 2010 roku wygrał turniej St. Petersburg Open pokonując w finale Rosjanina Mikhaila Youzhnego.

W finale kobiecego debla, Svetlana Kuznetsova w parze z Samanthą Stosur pokonały Allę Kudryavtsevą and Anastasię Rodionovą 6-1, 1-6, 10-8.


Close