Microgel™

Tenis stał sie w ciągu ostatnich lat szybszy i bardziej agresywny.

Pojawiają się coraz to nowe techniki gry, większy nacisk kładzie sie na rotację, szybkość, pozycję ciała i pracę stóp. Wszytko to poprawia znacznie poziom gry, ale tez podnosi poprzeczkę producentom. Gracze oczekują od nas sprzętu, który sprosta nowym agresywnym technikom gry. W odpowiedzi przedstawiamy nową technologię MicroGel™.

  • Rewolucyjne rozwiązanie pod nazwą MicroGel™ to materiał oparty na silikonie, który ze względu na bardzo niską gęstość odkształca się podczas kontaktu piłki z naciągiem. Energia nadana przez piłkę rozpraszana jest jest na ramę rakiety, która błyskawicznie wraca do swojego kształtu jednocześnie "wyrzucając" piłkę ze zwiększona siłą. Natychmiastowe odczuwalne skutki użycia MicroGel™ to wyjątkowa stabilność i doskonałe czucie.

  • Moment uderzenia piłki
    Materiał MicroGel™ posiada właściwości odkształcające. W momencie kontaktu piłki z naciągiem pochłania siłę uderzenia, która zostaje rozproszona na ramie, a rakieta wraca natychmiast do pierwotnego kształtu.

  • Rozwój technologii budowy ramy

  • Innowacja: Nowe rakiety serii HEAD Extreme posiadają szerszą główkę, co pozwala na dłuższy ślizg piłki i w rezultacie daje większą rotację.

  • Odczuwalny skutek: szersza główka wypuszcza po odbiciu znacznie bardziej zakręcona piłkę zwiększając też dystans miedzy siatką a torem lotu piłki.


Close